Męskie fryzury – jest w czym wybierać!

Panowie, zarówno jak kobiety mają szerokie pole do popisu, chcąc przejść niemałą metamorfozę. Fryzury męskie, które przyciągają wzrok i przede wszystkim niesamowicie poprawiają wygląd. Co więcej, podobają się one także płci przeciwnej, co na plus. Oto kolejne zestawienie kilku wartych uwagi fryzur męskich.

 

Fryzury męskie

Fryzury męskie, które naszym zdaniem są dobrym wyborem, aby zmienić coś w swoim wyglądzie to między innymi:

 

Undercut – to jedna z najbardziej charakterystycznych męskich fryzur.

Jak ją rozpoznać? Mocno wygolone boki i tył głowy kontrastują z koroną włosów od krótkiej do średniej długości. Wierzchnia warstwa włosów zaczyna się najczęściej w połowie lub u góry skroni i to właśnie ona wysuwa się na pierwszy plan. Fryzura ta jest na tyle elastyczna, że śmiało można ją stylizować na różne sposoby, w zależności od tego, jaką długość włosów się wybrało. Undercut świetnie współgra zarówno z włosami kręconymi, jak i pofalowanymi. Indywidualny charakter uczesania można uzyskać dzięki teksturze włosa, jak i jego kolorze. Na tej fryzurze skorzystają głównie mężczyźni o diamentowym lub kwadratowym kształcie twarzy. Zdecydowanie gorzej fryzura będzie się prezentowała u osób z owalną i okrągłą twarzą. Przez to, że wygolone boki wygładzają rysy twarzy, dodatkowo podkreślają krągłości i sprawiają, że całość jeszcze bardziej będzie przypominać balon.

 

Jak ułożyć undercut?

Najlepsze w tej fryzurze jest to, że po wyjściu od barbera można śmiało co jakiś czas zmieniać uczesanie. Undercut prezentuje się świetnie, o ile wierzchnia warstwa włosów ma konkretną objętość i zdrowy wygląd. Niezależnie od tego, jakiej długości są Twoje włosy, powinieneś o nie zadbać, używając dobrej pomady. Dobrze sprawdzą się tutaj pomady UPPERCUT, a zwłaszcza UPPERCUT DELUXE MATTE POMADE, która posiada średni chwyt i maksymalnie matowe wykończenie, które sprawi, że Twoja fryzura nie będzie wyglądać niechlujnie. Jest to wodna pomada, co jest na plus – bowiem łatwo ją zmyć.

 

O fryzurach męskich takich jak: Slick-back, Pomadour czy Executive contour pisaliśmy we wcześniejszym artykule.

 

Quiff – fryzura męska, która nie ma swoich sztywnych ram, konkretnych wytycznych, których nie można zmienić.

Quiff’a możesz urozmaicać, zmieniać, udoskonalać, dopasowywać do siebie. Fryzurą tą określa się wszystkie męskie fryzury, które mają krótko ostrzyżone boki oraz tył głowy, a górna część fryzury, korona głowy jest wyraźnie dłuższa. Tak naprawdę, to jedyne wytyczne, które powinieneś spełnić chcąc posiadać quiffa. Jest to niezwykle prosta i szybka fryzura. Wprawionym osobom wystylizowanie go zajmie dosłownie kilka minut. Powiedzmy sobie jasno: ta fryzura to dobra opcja dla leniuchów. Nie wymaga długiego czasu stylizacji – dobry kosmetyk, kilka ruchów dłońmi i gotowe. Warto wspomnieć, że ta fryzura jest uniwersalna, odpowiednia dla każdego typu twarzy. Quiff nie wydłuży Twojej twarzy, a delikatnie ją wysmukli, a to wszystko w odróżnieniu od popmadoura.

 

Jak ułożyć quiff?

Aby dobrze ułożyć quiff, trzeba skupić się na górnej części włosów. Jeśli chcesz mocno podnieść przód do góry, użyj okrągłej szczotki typu Quiff i nałóż pomadę UPPERCUT DELUXE MONSTER HOLD, która zapewni bardzo mocny chwyt i sprawi, że fryzura będzie cały czas świetnie wyglądać. Dzięki specjalnie opracowanej formule pomada jest odporna na pocenie, pozostawiając włosy na długi czas pachnące świeżą wodą kolońską. Monster Hold wyróżnia się wysokim połyskiem charakterystycznym dla tradycyjnych pomad.

 

Buzz cut – idealna fryzura męska jeśli nie chcesz spędzać mnóstwo czasu rano przed lustrem, aby doprowadzić się do ładu i składu.

Tę fryzurę lubią wszyscy, od gwiazd show-businessu po rekrutów do wojska – to najlepsze z klasycznie męskich cięć. Krótko przycięte i zwykle jednakowej długości, zaczesane włosy nie zaginają się, nie skręcają ani nie układają się na czole. Fryzura buzz cut sprawdzi się wszędzie niezależnie od okazji – od sali konferencyjnej po wyjście ze znajomymi. Jeśli Twoja głowa ma wystającą kość potyliczną (inaczej zwaną kością w dolnej części czaszki), najlepiej wybrać cieniowanie po bokach zamiast jednolitej długości. Pomaga to w stworzeniu bardziej męskiego i bardziej kwadratowego kształtu. Zanim usiądziesz na krześle, dobrze przyjrzyj się sobie w lustrze, aby lepiej poznać swoją głowę i kształt twarzy. Dopiero wtedy zdecyduj, czy aby na pewno będzie pasował ci buzz cut.


Side-part – to fryzura cechująca się klasycznym kształtem oraz prostymi liniami cięcia, najczęściej w kącie 90 stopni do głowy.

Charakterystycznie wydzielony przedziałek rozdzielający włosy na dwie części (jak i wydłużona grzywka), sprawia, że side part nie da się pomylić z żadnym innym uczesaniem. Side-part z przedziałkiem będzie pasować do każdego rodzaju twarzy. Być może jedynym przeciwwskazaniem jest mocno wydłużona twarz – objętość korony podkreśli kształt i sprawi, że twarz będzie jeszcze bardziej wydłużona. Warto także pamiętać, że strzyżenie w części bocznej wygląda efektowniej na ciemnych, jasnych i rudych włosach.

 

Jak układać side-part?

Ułożenie efektownego zaczesu zajmie Ci zaledwie parę minut. Z użyciem grzebienia    zbieraj dłuższe włosy wzdłuż linii przedziałka i przeczesuj je na bok. Masz dłuższą grzywkę i chcesz podkreślić klasyczny charakter fryzury side part? Sięgnij po pomadę wodną o mocnym chwycie, która z jednej strony pomoże Ci utrzymać uczesanie w ryzach przez cały dzień, a jednocześnie dodatkowo podkręci look, nadając wysoki połysk. Bardzo dobrym wyborem przy side-part będzie pomada Uppercut Deluxe FEATHERWEIGHT.

 

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele rodzajów fryzur. Być może nawet o wielu z nich nie słyszałeś. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest wyglądać modnie. Potrzebny jest tylko dobry fryzjer i odwaga, aby przejść metamorfozę.